چرا بیمار می شویم؟!!

چرا بیمار می شویم؟!!

آیا  به نظر شما بیماری یک روند طبیعی در جهان است و این طبیعی است که ما گاهی بیمار شویم و یا حداقل سالی یکبار گرفتار سرماخوردگی و آنفولانزا شویم .شاید شما هم قبل از بیرون آمدن از حمام ،لباستان را سریعا می پوشید و به فرزندتان هم سفارش می کنید که سریع لباسش را بپوشد تا گرفتار سرماخوردگی نشود.

آیا دقت کرده اید که مادران و پدرانی که در این زمینه وسواس و یا دقت بیشتری دارند دقیقا فرزندانی بیمارتر و مریض تری را دارند .

مادری را می شناسم که بیش از اندازه به فرزندش توجه می کند ، مدام نگران است که اتفاق بدی برای فرزندش نیفتد .مدام شبها بیدار می شود تا اگر فرزندش باصطلاح بد خوابیده است رویش را بپوشاند که فرزندش سرما نخورد..

مدام از روی عدم آگاهی به محض دیدن هرگونه نشانه خستگی در کودکش به او برچسب افسردگی میزند و از همسرش می خواهد که بچه را نزد یک مشاور یا روانشناس ببرندو ناآگاهانه اعتماد به نفس و عزت نفس این نوجوان را پایین میاورد ،در حالیکه این نوجوان را از نزدیک دیده ام و هیچ مشکلی ندارد .فقط روح آگاه این نوجوان نیاز به کمی نفس کشیدن آزادانه فرای تمام باورهای نامناسب مادرش را دارد.

-بنابراین چرا بیمار می شویم ؟!!

در حقیقت تنها افکار و باورهای نامناسب ماست که سبب درد و رنج و بیماری ها در ما می شود و بیماری اصلا طبیعی نیست و سلامتی حالت طبیعی این جهان است.

-تضاد و بیماری بوجود آمده است تا ما به این بیداری برسیم که چقدر سلامتی ارزشمند است و پس از آن بکوشیم که جوری زندگی کنیم که همیشه سالم بمانیم.

آیا می شود که همیشه سالم زندگی کرد؟!!

-صد درصد همینگونه خواهد بود .البته اگر نگاه ما در مورد این مسئله کاملا تغییر کند.

-چون ما فکر می کنیم که بخاطر عوامل بیرونی گرفتار بیماری ها می شویم .مثلا بخاطر ویروس ها ، باکتری ها ، سردی هوا و ..

به همین علت هم تا متوجه ویروس خطرناکی در آن بیرون می شویم به شدت گرفتار ترس و نگرانی می شویم .

اما علت تمام اتفاقاتی که در زندگی ما ظاهر می شود چه در زمینه مسائل مالی ،روابط و سلامتی فقط و فقط ریشه در افکار و باورهای ما دارد و البته که با صرف دانستن این مطالب ، یک شبه تغییرات شروع نمی شود .

-ما نیاز داریم که از افکار و باورهای که شبانه روز در ذهن ما تکرار می شود و با آنها درگیر هستیم ، آگاه شویم

-همیشه شاهد معجزات زیادی در این زمینه بودیم ، افرادی که گرفتار سرطان شده اند و سالها در رنج و ناراحتی و درد بودند و در نهایت از بین رفته اند و در مقابلش انسانی را مشاهده کرده ایم که به راحتی درمان شده است و بیماری به آسانی از جسمش بیرون رفته است .آیا در این مسائل اندیشه می کنیم .و یا فکر می کنیم که این افراد که تعدادشان هم کم است زیادی خوش شانس و یا متفاوت بوده اند و یا خدا آنها را بیش از اندازه دوست داشته است.

-اما اینگونه نیست ..از خودتان بپرسید که چرا بیمار می شویم؟!! ..و بعد لحظه ای در سکوت به افکار و اندیشه های که از والدین تان و یا در مدرسه یا جامعه تان شنیده اید ، اندیشه کنید. باور کنید عزیزان که با تغییر افکارتان به مرور علائم سلامتی در شما ظاهر می شود و آنگاه متوجه تفاوت تان با انسانهای اطرافتان می شوید .

-می بینید که چگونه بیماریها..حتی بیماریهای ژنتیکی با تغییر افکار شما محو و ناپدیده می شوند .شاید شنیدن این مطلب برای شما مثل یک رویا باشد و یا شاید حتی آن را تکذیب کنید اما افرادی در این جهان زندگی می کنند که دقیقا همینگونه هستند و همیشه در سلامتی کامل به سر می برند.

-وقتی که یک فرد بیماری  را ،مدتی از شلوغی شهر ها دور کنید و یا در یک منطقه خوش آب و هوا و یا منطقه ای کوهستانی ببرید. بعد از مدتی احتمال درمان این فرد خیلی بالاتر میرود .چون به آرامش روحی میرسد و این آرامش درونی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن اش  می شود .

  • در حقیقت رمز سلامتی در آرامش ذهن و روان شماست و هر چه شما فردی بی خیال تر نسبت به مسائل روزمره زندگی تان باشید به سلامتی بیشتری میرسید .
  • چون سلامتی شما مربوط می شود به قویتر یا ضعیف تر بودن سیستم ایمنی بدن تان.
  • و کنترل مستقیم سیستم ایمنی شما بر عهده ضمیر ناخودآگاهتان است . و از آن طرف ضمیر ناخودآگاه کامپیوتر مرکزی ذهن شماست و تمام افکار و برنامه های ذهنی شما در دست ضمیر ناخودآگاه تان است.
  • وقتی آشفته ، خسته و پریشان هستید و سرتاسر زندگی تان با دلشوره ها و نگرانی پر شده است ، در کار و عملکرد ضمیر ناخودآگاه تان اختلال بوجود میاید و این اختلال در عملکرد سبب ضعیف تر شدن سیستم ایمنی تان می شود
  • حالا زمانی است که شما به راحتی میکروب ها و ویروس ها را جذب می کنید و یا اگر ژن ضعیفی از یک بیماری در ژنتیک شما باشد ، رونمایی میکند و گرفتار بیماریها می شوید .
  • در حالیکه افرادی هستند که فقط بخاطر ذهن آرامش شان (آرامش واقعی نه کاذب و نمادین)،سیستم ایمنی قوی دارندو بهتر است که بدانید که سیستم ایمنی بدن اگر سالم و قوی باشد به تنهایی قادر است سدی برای نفوذ هر بیماری شود و یا اگر بیمار شدید به سرعت شما را به سمت سلامتی ببرد .
  • در این آگاهی ها ، اندیشه کنید و تلاش کنید که زندگی بهتری را برای خود خلق کنید
  • در ادامه برایتان فایل تصویری را قرار دادم که در آن این موضوع را کاملتر توضیح داده ام . شاد و سلامت باشید .بهار جوادزاده
  •  

دیدگاهتان را بنویسید