تمرکز در موفقیت

تمرکز در موفقیت ما چه نقشی دارد؟

-کلمه (تمرکز) بسیار ساده به نظر میرسد و شاید خیلی راحت از کنار آن عبور می کنیم ،اما هر انسانی که در یک وهله از زندگی اش تصمیم جدی برای رسیدن به یک هدف را داشته است به خوبی ارزش و راز تمرکز در موفقیت را می داند.

-بسیاری از ماها که شوق رسیدن به اهداف مان را داریم همزمان برای چند هدف برنامه ریزی می کنیم و با خود می گوییم که در طول روز برای هر کدام از آنها می توانم یک تا دو ساعت زمان بگذارم و با یک برنامه ریزی منسجم در پایان سال به همه آنها میرسم

-خصوصا افرادی که زمان کافی برای پرداختن همزمان به چند هدف را دارند و تصور می کنند که مسیر درست همین است .اما آیا واقعا این راه به ما جواب می دهد ؟!!

_وقتی که شما بر روی چند هدف کار می کنید هرگز نمی توانید از قانون بزرگ تمرکز ، درست استفاده کنید .شما در چند مسیر مختلف در حال قدم زدن هستید و اتفاقی که می افتد این است که نهایتا بعد از چند روز یا چند ماه ، شما یا تمام آن کارها را کنار می گذارید و یا اگر اراده قوی تر را داشته باشید نهایتا به سمت یک هدف تان کشیده می شوید .

-همانطور که بارها دیدیم افرادی که برای یک کلاس آموزشی و یا کسب مهارتی همزمان ثبت نام می کنند و نهایتا هردو را نیمه تمام رها می کنند .

اما اگر شما فردی هستید که واقعا بدنبال موفقیت در مسیر انتخابی ات هستی پس حتما ویدئوی آموزشی زیرکه در زمینه تمرکز بر موفقیت هست را دانلود کن و گوش بده ..در این آموزش رایگان به شما خواهیم گفت که چگونه فقط بر یک هدف متمرکز شوید تا سرعت رسیدن و انگیزه شما بالاتر برود و اگر مشغله های بیشتری داری و لازم هست که بدنبال دو هدف بصورت همزمان باشی پس هدف اصلی و هدف فرعی ایجاد کن و تلاش کن که هدف فرعی ات مکمل هدف اصلی و پایه ات باشد .

مثالی میزنیم: فرض کنیم شما کسب و کاری دارید که در آن مدام در ارتباط مستقیم با مردم هستید و یکی از هدف های اصلی تان ،موفقیت و کسب درآمد بیشتر در این مسیر هست .

-پس برنامه یکسال آینده تان بایدتمرکز و برنامه ریزی بر روی این هدف باشد ..اما در کنارش فرض می کنیم که شما اضافه وزن دارید و این سبب شده اعتماد به نفس شما در ارتباطاتتان با مردم بسیار پایین بیایدو بالطبع روی کسب و کارتان هم تاثیر منفی داشته است .

-بنابراین هدف فرعی شما می تواند کاهش وزن باشد که خودش مکمل و تکمیل کننده هدف اصلی تان هست ،پس در یک سال آینده شما باید فقط  تمام برنامه ریزی و انرژی تان بر روی همین دو هدف اصلی و فرعی باشد که 70% زمانتان را روی هدف اصلی بگذارید و 30% از وقت تان را روی هدف فرعی بزارید که خود این هدف فرعی (در این مثال کاهش وزن)می تواند بخشهای زیادی از زندگی و کسب و کارتان را تحت تاثیر قرار دهد و سبب دریافت نتایج عالی برای شما شود

-البته خیلی مهم است که بدرستی بتوانیم هدفی فرعی متناسب با آن هدف اصلی را پیدا کنیم تا آن هدف دوم زمان کمتری را از ما بگیرد.

-مثلا اگر هدف اصلی شما رشد کسب و کارتان هست همزمان آموزش موسیقی نمی تواند هدف فرعی مناسبی باشد چون اگر به تازگی می خواهید آموزش یک ساز را شروع کنید باید بدانید که هدفی مثل موسیقی خودش یک هدف اصلی است که نیاز به تمرکز بالا دارد و نباید در جایگاه هدف فرعی قرار بگیرد .

-رعایت کردن همین چند نکته ساده اما مهم به شما کمک می کند تا خیلی از گره های زندگی تان را باز کنید پون ذهنی که آرامش داشته باشد راحتر و سریعتر خلق می کند .

و تمرکز داشتن خودش یک راهی برای رسیدن شما به آرامش ذهن تان خواهد بود.

-پس بیایید با تمرکز بر روی یک هدف هر چه سریعتر به خواسته ها و اهدافی که حق طبیعی ماست برسیم.بهار جوادزاده.

دیدگاهتان را بنویسید