سال ۱۳۹۹-سالی متفاوت

سال 1399-سالی متفاوت:

در حالیکه چند روزی از شروع سال 1399 نمی گذرد ، افراد زیادی بخاطر شرایط فعلی ایران در خانه مانده اند و دید و بازدیددر سال 99 در ایران رنگ و لعاب دیگری به خود گرفته است و اکثرا با تلفن وارتباطات اینترنتی به همدیگر این سال رو تبریک می گویند.

افراد زیادی از این سال متفاوت (در خانه ماندن)غمگین هستند و به دنبال مقصرین و یا مسببین شیوع کرونا در ایران می گردند ، در حالیکه دقیقا در همین شرایط هست که اگر شما خودت را یک دانشجوی جذب می دانی و مدتهاست که در حال کار و تلاش برای تغییر باورها و دیدگاهت هستی ،پس باید در دل همین تضاد راه حل ها را ببینی و باور کنی که می توانی شرایط متفاوتی را برای خودت خلق کنی ، اگر همیشه منتظر باشیم تا شرایط عالی شود تا حس و حال ما خوب شود ،هیچوقت این اتفاق نمی افتد.

مطمئن باشید هر کدام از شما ها توانایی های بی نظیری در وجودتان هست که می شود سال 1399 حقیقتا ، سالی متفاوت با تمام سالهای زندگی تان شود.البته نه در مسیر بیماری و درد و رنج .

-آیا شما یک ورزشکار هستید و الان بخاطر تعطیلی دیگر نمی توانید به باشگاه بروید و نگران هستید که فیزیک بدن تان افت کند، بسیار خوب کافی است در حد توان تان یکسری وزنه های مورد نیاز را خریداری کنید و در نزدیکترین پارک کنار منزل تان شروع کنید به پیاده روی و دویدن و بعد با ابزاری که تهیه کردید تمرینات وزنه تان را انجام دهید و یا حتی در منزل با یک توپ بزرگ ورزشی ، حلقه (برای بانوان)و تعدادی وزنه و حتی استفاده از اپلیکیشن های ورزشی داخل گوگل پلی و یا اپ استور ، تمرینات منظم و روزانه ای را برای خودت انجام دهی .شاید قبلا حرفه ای تر کار می کردید ولی قطعا سبک تر کار کردن خیلی بهتر است از اینکه در خانه بنشینید و غمگین باشی و فیزیک فعلی بدنت را هم از دست بدهی .یادت باشه اونی که بخواهد راهش رو پیدا می کند و اونی که نخواهد بهانه اش را پیدا می کند.

-اگر شما یک هنرمند بودید الان فرصتی برای شماست که کسب و کارهاتون رو اینترنتی کنید ، با مشتریانتان تماس داشته باشید و در فضاهای مجازی ،آموزشهاتون رو دنبال کنید و تازه کلی مطالب جدید در این مسیر یاد می گیرید .

-سالها پیش که هنوز هیچ کس در ایران این کار رو انجام نمی داد.من (بهار جوادزاده)که فارغ التحصیل رشته نقاشی بودم در فضاهای مجازی مثل تلگرام نقاشی را آموزش میدادم چون باورم بود که می شود ، در حالیکه خیلی از هنرجویانم در آن زمان باور نمی کردند که نقاشی چهره و یا رنگ و روغن را بتوان بصورت غیر مستقیم و یا غیر حضوری یاد گرفت اما من این کار رو انجام دادم و بعد در مسیر هدایتم وارد راه های جدید در زندگیم شد .امروز از نظر ذهن من، هر کاری در هر شرایطی ،راه حلی دارد و فقط کافی است که ما جور دیگری به اطرافمان نگاه کنیم .

-امروز هم در سال 1399 می توانیم سالی متفاوت را خلق کنیم اما نه سالی متفاوت در مسیر درد و رنج و بیماری .

_اگر از بیماری کرونا می ترسید راهی را به شما نشان میدهم که خیلی زیاد به شما کمک می کند:

-شروع کنید به تمرکز کردن و برنامه ریزی برای رسیدن به یک هدفی که بتوانید در همین شرایط فعلی در خانه آن را دنبال کنید ،و به هیچ وجه هیچگونه اخبار منفی را دنبال نکنید و یا در موردش با دیگران صحبت نکنید ، تمام زمان تان را بگذارید برای برنامه ریزی برای اون هدف .وقتی ذهن مشغول کاری شود که برای انجام آن انگیزه کافی دارد دیگر نمی تواند همزمان خیالبافی کند و در واقع ذهن ساکت می شود. اگر ذهن تان را ساکت کنید هیچ بیماری یا شرایط منفی را به سمت خود جذب نمی کنید .در حقیقت اگر شما ورودی های منفی ذهن تان را ببندید بدن خودبه خود متمایل به سلامتی خواهد بود .به همین راحتی و البته برای خیلی ها بسیار سخت خواهد بود .

-اما بدانید که یکی از راه های ساکت کردن ذهن ، محول کردن یک کار یا مسئولیتی به ذهن است .

مثلا وقتی که من در حال تایپ کردن این متن هستم همزمان ذهن من به چیز دیگری فکر نمیکند وقتی ذهن خودآگاه مشغول شود زمزمه های ذهنی هم کمتر می شود .

-پس بیاید در این سال متفاوت حقیقتا متفاوت زندگی کنیم و بهانه هایمان را تبدیل به حرکت ، تلاش و رشد شخصی مان کنیم

در پایان برایتان فایل تصویری را قرار می دهیم که سال جدید را به زبانهای مختلف زنده دنیا به شما تبریک می گوید .

سال 1399، سال تفاوت ها خواهد شد برای افرادی که باهوش تر و شجاع تر هستند چون رشد و تعالی و تبدیل شدن مان به یک ورژن بهتری از خودمان ،بزرگترین شجاعت و شهامت است.بهار جوادزاده

پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید