ویم هوف ، معروف به مرد یخی کیست؟

ویم هوف یک مرد هلندی‌ست که به طرز عجیبی با کارهایش دنیا را در چند سال اخیر شوکه کرده است. دانشمندان هنوز در اثبات علمی کارهایش مشکل دارند. و شگفت‌انگیزتر از همه این است که آقای هوف این کارها را مدیون یک جهش ژنتیکی نادر نیست بلکه او با روشی که خودش ابداع کرده و آن را به هزاران نفر هم تعلیم داده  و این همه کار شگفت انگیز و بی نظیر را انجام داده است.

ویم هوف ۲۶ رکورد جهانی گینس را از خود به جای گذاشته که هر روز به تعداد و شگفتی این رکوردها افزوده می‌شود. برای اینکه بیشتر با این انسان متفاوت آشنا شوید بگذارید به چند نمونه از رکوردهای متحیرکننده‌اش اشاره کنیم:

 • صعود به ارتفاعات 7.4 کیلومتری اورست فقط با یک شلوارک و چکمه.

 • رکورد طولانی‌ترین شنای زیر یخ در فنلاند (با وجود اینکه قرینه‌ی چشم‌هایش از تمرین قبل یخ زده بود ولی مشکلی پیدا نکرد)

 • رکورد بیشترین زمان پیاده‌روی با پای برهنه روی یخ و برف

 • رکورد طولانی‌ترین زمان برای ماندن در یخ (او تابه حال ۱۶ بار این رکورد خودش را شکسته است)

 • صعود به قله‌ی کلیمانجارو (بلندترین کوه قاره آفریقا) فقط با یک شلوارک.

 • طی کردن یک ماراتون کامل (۴۲ کیلومتر) بدون آب در صحرای نامیب آفریقا.

آقای هوف در یک مستند اشاره کرد که این توانایی‌ها را مدیون یک تراژدی بزرگ در زندگی‌اش می‌داند. وقتی که همسر او در سال ۱۹۹۵ خودکشی کرد و او را با چهار بچه تنها گذاشت.

وی اظهار کرد:

-غم و ناراحتی بعضی اوقات انسان را بسیار به جلو هل می‌دهد. در آن زمان به این فکر کردم که آرامشم را تنها می‌توانم با تمارین تنفسی و شنا کردن در سرما به دست آورم.

-زمانی که دانشمندان اعلام کردند که ژنتیک این انسان او را متفاوت و خاص کرده است ، ویم هوف شروع به آموزش روش خود روی انسانهای دیگر کرد و تکنیک های که سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن او در مجاورت گرما و سرما شده بود را به شاگردانش یاد داد.و بدین ترتیب به دانشمندان و جهان نشان دادکه همه انسانها این قدرت ویژه را دارند و فقط کافی است که ما خودمان را باور کنیم و اندیشه های مان را تغییر دهیم و در مسیر توانایی هایمان تلاش های هر روزه ای را انجام دهیم.

ویم هوف همیشه بر این باور است که هر کسی می‌تواند از روش‌های وی استفاده کند و برخی یافته‌های علمی نیز این حقیقت را تایید می‌کنند.

در طول چند سال اخیر دانشمندان که از کارهای وی و شاگردانش شگفت‌زده شده بودند تصمیم به تحقیقاتی روی آن‌ها و روش او گرفتند تا به رازی که پشت پرده‌ای این توانایی‌ها وجود دارد پی ببرند.

در ویدئوی زیر می توانید بخشی از این فعالیت ها را دانلود مشاهده کنید:

آیا هر کسی قادر به استفاده از روش ویم هوف است؟

-همان‌طور که قبلا هم در موردش گفتیم آقای هوف این توانایی‌ها را مدیون هیچ ویژگی ابر-انسانی نیست. خودش این روش را کسب کرده و تا کنون آن را به هزاران نفر نیز یاد داده که توانایی مشابهی را توانسته‌اند به دست آورند.

روشهای تنفسی و دوش آب سرد گرفتن با تکنیک ویم هوف سبب  می شود :

 • به طور شگفت‌انگیزی سطوح انرژی‌ بدن را افزایش داده، و به گفته او شارژ شوید.

 • گردش جریان خون را بهبود دهد،

 • استرس را نابود کند،

 • سیستم ایمنی‌ را تقویت کرده

 • و چنان بدن قدرتمندی بسازد که در مقابل بسیاری از بیماری‌ها به طور خودکار مقابله کند.

در واقع ویم هوف علاوه بر روش تنفسی مخصوصی که دارد ، با آب سرد هم دوش می گیرد و نه تنها بیمار نمی شود بلکه بدنش کم کم با این شرایط جدید عادت کرده و سیستم ایمنی بدنش مقاومتر و بسیار قوی شده است.

در ویدئو دوم که برایتان قرار دادیم و ترجمه سایت دانشکده جذب هست ، شما می توانید تکنیک تنفسی او را بصورت صحیح و کامل از زبان خودش بشنوید:

پخش ویدیو

در حقیقت همه ما انسانها با توانایی های ویژه و منحصر به فردی خلق شده ایم .هیچکدام مان بدون استعداد و توانایی نیستیم.

فقط نحوه غلط زندگی مان سبب شده است که امروز ، خود را بدون این استعدادها می بینیم.خیلی هامون فقط زمان را می گذرانیم .شب را به صبح و صبح را به شب می رسانیم و تصور می کنیم که زندگی همین است .

-ما مسیر موفقیت را می دانیم ، می دانیم که اگر کمی مطالعات مان را افزایش دهیم ، کتابی بخوانیم ، راه جدیدی را آموزش ببینیم ،از شهری که در آن هستیم مهاجرت کنیم ، از این محل یا منطقه برویم ، سفری را آغاز کنیم ، شغلی را که دوست نداریم تغییر دهیم ، با انسانهای متفاوت رفت و آمد کنیم، امکان تغییر زندگی مان هست ، اما هیچ وقت بر ترس هایمان غلبه نمی کنیم و این تغییرات را انجام نمی دهیم.

-در حقیقت ما راه ساده زندگی را برمی گزینیم و در نقطه امن زندگی مان باقی می مانیم. و تصمیم می گیریم تا مسئولیت زندگی مان را برعهده دیگران بگذاریم تا بتوانیم به راحتی آنها را مسبب بدبختی های خودمان کنیم 

آیا واقعا تصور می کنیم که اگر مثل گذشته مان عمل کنیم ، قرار است آینده متفاوتی را تجربه کنیم.